Piesze wycieczki górskie

Latem Polacy wybierają na miejsce wypoczynku góry przede wszystkim ze względu na możliwość pieszych wypraw i podziwiania podczas nich uroków przyrody i krajobrazów, które ze stoków i wzgórz wyglądają zupełnie inaczej, piękniej i urokliwiej. Wypoczywając w popularnej miejscowości Piwniczna – Zdrój warto wybrać się na dwugodzinną wycieczkę na Obidzę o wysokości 930 m. npm. Jest to jeden z najwyżej położonych przysiółków Piwnicznej, gdzie można zatrzymać się w pensjonacie „Bacówka” z restauracją serwującą dania regionalne. Idzie się bardzo łatwo, bo najpierw równą asfaltową, a później betonową drogą.

Z okolic pensjonatu można podziwiać wspaniałe widoki na Beskid Sądecki. Interesująca jest także wycieczka do schroniska „Bacówka nad Wierchomlą”. Warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego stacji narciarskiej Wierchomla, który jest czynny również latem. Pozwoli on bez konieczności wchodzenia piechotą podziwiać uroki gór. W bacówce można zjeść wyrabiane na miejscu bundz i oscypki.Wartościowe dla turystów mogą być też  spacery znakowanymi alejkami w leśnym parku zdrojowym na górze Kicarz w Piwnicznej, dolinami potoków Potasznia w Wierchomli, Łomniczanka w Łomnicy Zdrój, Jaworzynka w Kokuszce, lub odwiedzenie ruin zamku w Rytrze.

Dla bardziej zaawansowanych turystów przygotowano długie, nawet sześciogodzinne trasy. Można pójść szlakiem czerwonym z Rytra  do schroniska na Cyrli  dalej przez Jaworzynę Kokuszczańską na Przełęcz Bukowinka, później szlakiem żółtym przez Jarzębaki  do Piwnicznej lub szlakiem: Kosarzyska – Obidza, dalej szlakiem zielonym przez Eliaszówkę do  Piwnicznej. Szlakiem żółtym z Piwnicznej na Niemcową, później czerwonym na Wielki Rogacz, stamtąd niebieskim do Obidzy i czerwonym do Kosarzysk lub szlakiem żółtym z Piwnicznej na Niemcową, następnie czerwonym na Kordowiec i powrót szlakiem niebieskim do Młodowa.

 

www.teneryfawczasy.pl
Gdzie wypoczywać?

Wyjeżdżając nad morze należy zastanowić się czy chcemy wyjechać do mniejszej...

Kto może jechać do...

Wyjazd do sanatoriów może być dla wielu pacjentów szansą na podreperowanie...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra