Piesze wycieczki górskie

Latem Polacy wybierają na miejsce wypoczynku góry przede wszystkim ze względu na możliwość pieszych wypraw i podziwiania podczas nich uroków przyrody i krajobrazów, które ze stoków i wzgórz wyglądają zupełnie inaczej, piękniej i urokliwiej. Wypoczywając w popularnej miejscowości Piwniczna – Zdrój warto wybrać się na dwugodzinną wycieczkę na Obidzę o wysokości 930 m. npm. Jest to jeden z najwyżej położonych przysiółków Piwnicznej, gdzie można zatrzymać się w pensjonacie „Bacówka” z restauracją serwującą dania regionalne. Idzie się bardzo łatwo, bo najpierw równą asfaltową, a później betonową drogą.

Z okolic pensjonatu można podziwiać wspaniałe widoki na Beskid Sądecki. Interesująca jest także wycieczka do schroniska „Bacówka nad Wierchomlą”. Warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego stacji narciarskiej Wierchomla, który jest czynny również latem. Pozwoli on bez konieczności wchodzenia piechotą podziwiać uroki gór. W bacówce można zjeść wyrabiane na miejscu bundz i oscypki.Wartościowe dla turystów mogą być też  spacery znakowanymi alejkami w leśnym parku zdrojowym na górze Kicarz w Piwnicznej, dolinami potoków Potasznia w Wierchomli, Łomniczanka w Łomnicy Zdrój, Jaworzynka w Kokuszce, lub odwiedzenie ruin zamku w Rytrze.

Dla bardziej zaawansowanych turystów przygotowano długie, nawet sześciogodzinne trasy. Można pójść szlakiem czerwonym z Rytra  do schroniska na Cyrli  dalej przez Jaworzynę Kokuszczańską na Przełęcz Bukowinka, później szlakiem żółtym przez Jarzębaki  do Piwnicznej lub szlakiem: Kosarzyska – Obidza, dalej szlakiem zielonym przez Eliaszówkę do  Piwnicznej. Szlakiem żółtym z Piwnicznej na Niemcową, później czerwonym na Wielki Rogacz, stamtąd niebieskim do Obidzy i czerwonym do Kosarzysk lub szlakiem żółtym z Piwnicznej na Niemcową, następnie czerwonym na Kordowiec i powrót szlakiem niebieskim do Młodowa.

 

www.teneryfawczasy.pl
Szczawnica latem i zimą

Turyści przybywający na wypoczynek do Szczawnicy mogą skorzystać z uroków...

Atrakcje turystyczne...

Piwniczna – Zdrój to jedno z popularnych uzdrowisk, gdzie można pić wodę...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra