Krynica – Zdrój

Krynica-Zdrój to historyczne miasto, które istniało już przed 1547r. Jednak jego rozwój datuje się na XVII wiek, kiedy to odkryto lecznicze wartości źródeł mineralnych. Natomiast zaczątkiem uzdrowiska był zbudowany w 1794r. "Mały domek", z kilkoma zakładami kąpielowymi.  W Krynicy Zdrój warto skorzystać między innymi z sankostrady – całorocznego toru saneczkowego, który mieści się na ulicy Dąbrowskiego, za Halą Lodową. Warto spędzić czas na wielosezonowym torze saneczkowym.

Długość trasy ok 1 km, różnica poziomów to 55 metrów - pomiędzy stacja górna a dolną. Zjazd na sankach rynną długości ok. 800m na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Ponadto, trasa jest oświetlona.  W okolicach Krynicy warto wybrać się na rowery. Jadąc trasą rowerową im. Kazimierza Pułaskiego łączącą Beskid Niski z Beskidem Sądeckim można obejrzeć okopy konfederackie, Kopiec Pułaskiego, dawne cerkwie i naturalne ujęcia wody mineralnej. Odcinek biegnący przez  Krynicę-Zdrój – Mochnaczkę – Izby – Tylicz – Muszynkę – Krynicę-Zdrój liczy 39 km i oznakowany jest kolorem niebieskim. Trasę należy pokonywać rowerem górskim ze względu na konieczność pokonywania wzniesień oraz mieć przy sobie mapę.

Bardzo interesująca jest też ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Na Rakowsku”, która zaczyna się przy źródełku, położonym ok. 2km od rynku w Tyliczu w kierunku Powroźnika. Jest ona oznakowana i posiada osiem wybranych stanowisk obserwacji przyrodniczej. Przebiega ona przez lasy Leśnictwa Tylicz na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju, w obrębie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.  W rejonie Krynicy Zdrój znajduje się wiele atrakcji turystycznych takich jak:  trasy narciarskie, lodowisko, korty tenisowe, baseny, sankostrada, rajskie ślizgawki, tor saneczkowy, szlaki rowerowe, turystyka konna, quady oraz Nordic Walking.

 

www.teneryfawczasy.pl
Szczawnica

Turyści wybierający się na wakacje w góry bardzo często na miejsce wypoczynku...

Jakość nadmorska

Planując wyjazd nad morze należy przede wszystkim zastanowić się w jakim hotelu...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra