Krynica – Zdrój

Krynica-Zdrój to historyczne miasto, które istniało już przed 1547r. Jednak jego rozwój datuje się na XVII wiek, kiedy to odkryto lecznicze wartości źródeł mineralnych. Natomiast zaczątkiem uzdrowiska był zbudowany w 1794r. "Mały domek", z kilkoma zakładami kąpielowymi.  W Krynicy Zdrój warto skorzystać między innymi z sankostrady – całorocznego toru saneczkowego, który mieści się na ulicy Dąbrowskiego, za Halą Lodową. Warto spędzić czas na wielosezonowym torze saneczkowym.

Długość trasy ok 1 km, różnica poziomów to 55 metrów - pomiędzy stacja górna a dolną. Zjazd na sankach rynną długości ok. 800m na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Ponadto, trasa jest oświetlona.  W okolicach Krynicy warto wybrać się na rowery. Jadąc trasą rowerową im. Kazimierza Pułaskiego łączącą Beskid Niski z Beskidem Sądeckim można obejrzeć okopy konfederackie, Kopiec Pułaskiego, dawne cerkwie i naturalne ujęcia wody mineralnej. Odcinek biegnący przez  Krynicę-Zdrój – Mochnaczkę – Izby – Tylicz – Muszynkę – Krynicę-Zdrój liczy 39 km i oznakowany jest kolorem niebieskim. Trasę należy pokonywać rowerem górskim ze względu na konieczność pokonywania wzniesień oraz mieć przy sobie mapę.

Bardzo interesująca jest też ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Na Rakowsku”, która zaczyna się przy źródełku, położonym ok. 2km od rynku w Tyliczu w kierunku Powroźnika. Jest ona oznakowana i posiada osiem wybranych stanowisk obserwacji przyrodniczej. Przebiega ona przez lasy Leśnictwa Tylicz na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju, w obrębie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.  W rejonie Krynicy Zdrój znajduje się wiele atrakcji turystycznych takich jak:  trasy narciarskie, lodowisko, korty tenisowe, baseny, sankostrada, rajskie ślizgawki, tor saneczkowy, szlaki rowerowe, turystyka konna, quady oraz Nordic Walking.

 

www.teneryfawczasy.pl
Jakość nadmorska

Planując wyjazd nad morze należy przede wszystkim zastanowić się w jakim hotelu...

Bukowina Tatrzańska

Jednym z bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc jest Bukowina Tatrzańska...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra