Atrakcje turystyczne w Szczyrku

Urlop  w Szczyrku może być bardzo atrakcyjnym wypoczynkiem. Warto przede wszystkim skorzystać z tego, co oferuje Kompleks skoczni narciarskich "Skalite" .  To bardzo stara skocznia, która powstała w 1937 i osiągano na niej odległości do 40 m. Po II wojnie światowej skocznia została przebudowana przed narciarskimi Mistrzostwami Polski w 1948 r. i wydłużyła się do długości do 70 m. W latach 2007-2008 skocznia została po raz kolejny przebudowana i dobudowano obok skoczni K-95 obiekt o punkcie K usytuowanym na 70 metrze.

W ostatnim czasie dobudowano nowy, trzeci obiekt  - skocznię K-40.atrakcją Szczyrku jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przy Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie jest jedna z najdłuższych kolejek linowych w Polsce. Ośrodek dysponuje krytą pływalnią ogólnodostępną, halą widowiskowo- sportową, centrum odnowy biologicznej, stadionem lekkoatletycznym, boiskiem sportowym ze sztuczną nawierzchnią, kortami tenisowymi, boiskami do siatkówki plażowej oraz skoczniami narciarskimi. W Amfiteatrze "Skalite"  odbywaja się wszystkie większe imprezy plenerowe z Tygodniem Kultury Beskidzkiej na czele.

Zabytkowy kościół parafialny p.w. św. Jakuba Apostoła liczy ponad 200 lat. Jest to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście, który posiada piękną zabytkową ambonę, kamienną chrzcielnicę i kropielnicę z 1800r. oraz obraz przedstawiający św. Jana z XVII wieku. W latach 1937-1939 kościół został rozbudowany.

 

Szlakami z Nowego Targu

Z Nowego Targu prowadzi kilka szklaków turystycznych. Idąc szlakiem zielonym...

Szczyrk

Szczyrk leży w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, 15 km na...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra