Atrakcje turystyczne w Szczyrku

Urlop  w Szczyrku może być bardzo atrakcyjnym wypoczynkiem. Warto przede wszystkim skorzystać z tego, co oferuje Kompleks skoczni narciarskich "Skalite" .  To bardzo stara skocznia, która powstała w 1937 i osiągano na niej odległości do 40 m. Po II wojnie światowej skocznia została przebudowana przed narciarskimi Mistrzostwami Polski w 1948 r. i wydłużyła się do długości do 70 m. W latach 2007-2008 skocznia została po raz kolejny przebudowana i dobudowano obok skoczni K-95 obiekt o punkcie K usytuowanym na 70 metrze.

W ostatnim czasie dobudowano nowy, trzeci obiekt  - skocznię K-40.atrakcją Szczyrku jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przy Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie jest jedna z najdłuższych kolejek linowych w Polsce. Ośrodek dysponuje krytą pływalnią ogólnodostępną, halą widowiskowo- sportową, centrum odnowy biologicznej, stadionem lekkoatletycznym, boiskiem sportowym ze sztuczną nawierzchnią, kortami tenisowymi, boiskami do siatkówki plażowej oraz skoczniami narciarskimi. W Amfiteatrze "Skalite"  odbywaja się wszystkie większe imprezy plenerowe z Tygodniem Kultury Beskidzkiej na czele.

Zabytkowy kościół parafialny p.w. św. Jakuba Apostoła liczy ponad 200 lat. Jest to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście, który posiada piękną zabytkową ambonę, kamienną chrzcielnicę i kropielnicę z 1800r. oraz obraz przedstawiający św. Jana z XVII wieku. W latach 1937-1939 kościół został rozbudowany.

 

Piesze wycieczki górskie

Latem Polacy wybierają na miejsce wypoczynku góry przede wszystkim ze względu na...

Gdzie wypoczywać?

Wyjeżdżając nad morze należy zastanowić się czy chcemy wyjechać do mniejszej...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra