Szczawnica latem i zimą

Turyści przybywający na wypoczynek do Szczawnicy mogą skorzystać z uroków Dunajca. Można wypożyczyć  i pokonać tor slalomowy wiodący wzdłuż trasy spływu wartkiego Dunajca. Dunajec jest też łaskawy dla wędkarzy. Wraz z dopływami jest największym i najpopularniejszym łowiskiem muchowym w Polsce, a przede wszystkim obszarem występowania pstrąga potokowego, lipienia i głowacicy. Urozmaicone łowiska i czyste górskie rzeki przyciągają nad wodę miłośników wędkarstwa.

Popularnością cieszy się także jedna z największych atrakcji turystyczno-krajobrazowych Pienin - spływ tratwami przełomem Dunajca na odcinku 20 km. Pobyt w Szczawnicy to również okazja do poznania uroków Pienińskiego Parku Narodowego, zapoznania się z jego unikatową roślinnością i bogactwem świata zwierzęcego, zwiedzenia pobliskich zamków w Niedzicy i Czorsztynie, a także do podróży statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, spaceru łodzią lub kajakiem po Dunajcu. Również amatorzy podziwiania krajobrazu z lotu ptaka w schronisku "Pod Durbaszką" mogą skorzystać z  prowadzonych tam kursów latania na paralotniach.

W Szczawnicy można miło spędzić czas zarówno latem jak i zimą. Miejscowość ta kiedy spada śnieg, staje się centrum sportów zimowych. W Jaworkach i pod Durbaszką  znajdują się wyciągi narciarskie oraz trasy zjazdowe zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Na stoku w Palenicy jest sztucznie śnieżona trawa, a do rekreacyjnej jazdy służy trasa zjazdowa o długości 1800 m - Palenica II.

 

Szczyrk

Szczyrk leży w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, 15 km na...

Szczawnica

Turyści wybierający się na wakacje w góry bardzo często na miejsce wypoczynku...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra