Szczawnica

Turyści wybierający się na wakacje w góry bardzo często na miejsce wypoczynku wybierają Szczawnicę. To 7,6 tysięczne, sąsiadujące ze Słowacją, przygraniczne miasto uzdrowiskowe, którego większość terenu porastają lasy. W mieście tym panuje specyficzny mikroklimat, nie brakuje też źródeł wód mineralnych. Dlatego też miasto wyspecjalizowało się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i dróg moczowych, a także schorzeń narządów ruchu. Uzdrowisko to posiada doskonałą bazę zabiegową.

Zakład Przyrodoleczniczy i Inhalatorium posiada unikatowe komory pneumatyczne służące do leczenia chorób płuc oraz komory solankowo - celkowe, w których wykonuje się inhalacje skuteczne w leczeniu astmy oskrzelowej. Miasto ma doskonałą bazę turystyczną przyjmującą jednorazowo kilkanaście tysięcy gości, których do przyjazdu zachęca bogata baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie - od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych, schroniskach i polach namiotowych.

Góry pokryte lasami o bogatej florze i faunie przyciągają amatorów pieszych wędrówek, którzy mogą korzystać z licznych szlaków turystycznych, prowadzących  na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do rezerwatu Białej Wody. W centrum Szczawnicy można skorzystać z kolejki krzesełkowej, prowadzącej na Palenicę skąd rozpościera się widok na panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy.

 

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka to miejscowość  położona w malowniczej kotlinie, w dolinach...

Gdzie wypoczywać?

Wyjeżdżając nad morze należy zastanowić się czy chcemy wyjechać do mniejszej...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra