Lody, baseny i jaskinie

Nowy Targ znany jest z bardzo smacznych lodów, serwowanych turystom na rynku miejskim, w 2008 roku wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Warto także odwiedzić Termy Podhalańskie w Szaflarach – baseny termalne, które stały się w ostatnich latach jedną z największych atrakcji turystycznych na Podhalu. 

Są one wypełnione wodą zmineralizowaną, która  jest wykorzystywana w balneologii. Kąpiele dobrze działają na układ mięśniowo - stawowy, nerwice oraz poprawiają samopoczucie. Gratką dla turystów jest także jaskinia w Obłazowej,  położona na terenie Spisza we wsi Nowa Biała. Jest ona jedną z atrakcji geologicznych rezerwatu przyrody Przełom Białki. Znaleziono tam najstarszy na świecie bumerang o zasięgu 60m, wykonany z ciosu mamuta około 30.000 lat p.n.e.

Podczas prac archeologicznych w jaskini znaleziono również szczątki nosorożca włochatego, lwa jaskiniowego oraz renifera. Interesującym miejscem jest także rezerwat Przełom Białki. Przełom Białki można zobaczyć we wsi Nowa Biała. Tworzy go jedna z najzimniejszych rzek w Polsce, malowniczo płynąca pomiędzy dwoma skałami – Obłazową i Kramnicą. Największym walorem turystycznym Nowego Targu są Gorce.  Dlatego też z Nowego Targu zostały poprowadzone dwa popularne szlaki - zielony i żółty prowadzące na najwyższy szczyt Gorców - Turbacz o wysokości 1310 m n.p.m. Wędrując zielonym szlakiem można podziwiać panoramę całych Tatr, część Spisza, Jezioro Czorsztyńskie oraz charakterystyczną sylwetkę Babiej Góry.

 

Szczawnica

Turyści wybierający się na wakacje w góry bardzo często na miejsce wypoczynku...

W sezonie najdrożej

Polskie morze i tamtejsze hotele zwykle kojarzyły się z wysokimi cenami i niezbyt...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra