Szlakami z Nowego Targu

Z Nowego Targu prowadzi kilka szklaków turystycznych. Idąc szlakiem zielonym można podziwiać panoramę całych Tatr, część Spisza, Jezioro Czorsztyńskie oraz charakterystyczną sylwetkę Babiej Góry. Nie jest trudny, a prowadzi pośród lasów i polan na których stoją  liczne bacówki. Szlak żółty często wykorzystywany przez rowerzystów. Położona jest na nim jedna z największych atrakcji Gorców - kaplica papieska, wybudowana w 1979 r. przed wizytą Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

Przypomina krzyż Virtuti Militari, a jej wnętrze jest zdominowane symboliką patriotyczną.  Szlak papieski w Gorcach upamiętnia wędrówki Karola Wojtyły po Gorcach w latach 50-tych XX wieku. Szlak papieski został wytyczony jeszcze za życia Ojca Świętego i prowadzi przez miejsca związane z jego bytnością. W większości pokrywa się z pieszymi szlakami oznakowanymi przez PTTK.

Szlak gotycki samochodowy po Podhalu prowadzi przez zabytki gotyckie lub posiadające elementy gotyckie w swojej architekturze. Natomiast  szlak architektury  drewnianej est markowym produktem turystycznym województwa małopolskiego prowadzącym przez ponad 250 drewnianych kościołów, dworów i willi. Obecnie do zwiedzania udostępniono około 50. Wśród nich jest zabytkowy XV wieczny drewniany kościół św. Anny na nowotarskim cmentarzu. Kościółek można zwiedzać w  piątki soboty po południu lub po każdej mszy świętej oraz po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

 

Bukowina Tatrzańska

Jednym z bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc jest Bukowina Tatrzańska...

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka to miejscowość  położona w malowniczej kotlinie, w dolinach...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra