Szlakami z Nowego Targu

Z Nowego Targu prowadzi kilka szklaków turystycznych. Idąc szlakiem zielonym można podziwiać panoramę całych Tatr, część Spisza, Jezioro Czorsztyńskie oraz charakterystyczną sylwetkę Babiej Góry. Nie jest trudny, a prowadzi pośród lasów i polan na których stoją  liczne bacówki. Szlak żółty często wykorzystywany przez rowerzystów. Położona jest na nim jedna z największych atrakcji Gorców - kaplica papieska, wybudowana w 1979 r. przed wizytą Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

Przypomina krzyż Virtuti Militari, a jej wnętrze jest zdominowane symboliką patriotyczną.  Szlak papieski w Gorcach upamiętnia wędrówki Karola Wojtyły po Gorcach w latach 50-tych XX wieku. Szlak papieski został wytyczony jeszcze za życia Ojca Świętego i prowadzi przez miejsca związane z jego bytnością. W większości pokrywa się z pieszymi szlakami oznakowanymi przez PTTK.

Szlak gotycki samochodowy po Podhalu prowadzi przez zabytki gotyckie lub posiadające elementy gotyckie w swojej architekturze. Natomiast  szlak architektury  drewnianej est markowym produktem turystycznym województwa małopolskiego prowadzącym przez ponad 250 drewnianych kościołów, dworów i willi. Obecnie do zwiedzania udostępniono około 50. Wśród nich jest zabytkowy XV wieczny drewniany kościół św. Anny na nowotarskim cmentarzu. Kościółek można zwiedzać w  piątki soboty po południu lub po każdej mszy świętej oraz po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

 

Chory na wakacjach

Większość ubezpieczeń standardowych nie obejmuje leczenia chorób przewlekłych...

Piesze wycieczki górskie

Latem Polacy wybierają na miejsce wypoczynku góry przede wszystkim ze względu na...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra