Atrakcje turystyczne Piwnicznej – Zdrój

Piwniczna – Zdrój to jedno z popularnych uzdrowisk, gdzie można pić wodę zdrojową. Na turystów w tej miejscowości czeka bogata baza noclegowa.  Jest tam wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów oraz kwater prywatnych. Ponadto turyści mogą liczyć na dogodne [połączenia komunikacyjne. Tamtejsze trasy drogowa i kolejowa zapewniają dogodne połączenia komunikacyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Turyści mają do dyspozycji  bogactwo walorów naturalnych, czyli znaczne urozmaicenie rzeźby terenu, bogactwo przyrody oraz liczne źródła wód mineralnych. Tereny te charakteryzuje różnorodność kulturowa. Są one atrakcyjne przede wszystkim dlatego, że Beskid Sądecki to góry średnie. Można tam spędzić czas na pieszych wędrówkach, kolarstwie górskim oraz na turystyce konnej. Na rzece Poprad można pływać kajakami, pontonami, skorzystać ze spływów tratwami lub wędkować. Natomiast zimą na turystów czeka białe szaleństwo.

Można korzystać z wyciągów, oraz uprawiać skituring. Zimowa turystyka to tylko część oferty Piwnicznej. Rozwija się tam również turystyka krajoznawcza. Bardzo atrakcyjne są piesze wycieczki po miejscowości i jej okolicach. Udając się jednak na taką wyprawę, warto zadbać o właściwy ekwipunek. Przede wszystkim wziąć ze sobą wygodne, sportowe obuwie i odzież zabezpieczającą przed chłodem, wiatrem i deszczem. Warto też zabrać ze sobą mapę turystyczną na wypadek zejścia ze szlaku.

 

www.teneryfawczasy.pl
Krynica – Zdrój

Krynica-Zdrój to historyczne miasto, które istniało już przed 1547r. Jednak jego...

Gdzie wypoczywać?

Wyjeżdżając nad morze należy zastanowić się czy chcemy wyjechać do mniejszej...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra