Dodatkowa ochrona dla przewlekle chorych

Osoba przewlekle chora wybierająca się na zagraniczne wakacje powinna zadbać o dodatkową ochronę w przypadku powikłań swojej choroby. Bowiem standardowa polisa nam takiej ochrony nie zapewni. Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale wiedzą, jakie choroby są przewlekłymi. Otóż według definicji ustalonej przez Komisję Chorób Przewlekłych przy Światowej Organizacji Zdrowia, choroba przewlekła to „zaburzenia lub odchylenia od normy, które są trwałe, pozostawiają po sobie inwalidztwo i spowodowane są nieodwracalnymi zmianami patologicznymi”. 

Jest to wiec stan chorobowy, który charakteryzuje powolny rozwój oraz długookresowy przebieg. Chorobą przewlekłą jest na przykład: astma, epilepsja, cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory, choroby układu krążenia, a także schorzenia zwyrodnieniowe, reumatyczne i kostne. W Polsce osób cierpiących na te choroby nie brakuje. Na przykład tylko na cukrzycę w Polsce choruje aż 2 miliony osób. Co roku blisko 100 tys. Polaków doznaje zawału serca, a niemal 1 milion cierpi na chorobę wieńcową.

Jak widać, chorych jest wielu. A wielu z nich wyjeżdża na wakacje za granicę, nie zdając sobie sprawy z tego, że może mu się w drodze zdarzyć coś niespodziewanego, jakiś atak czy sygnał zaleczonej choroby. Choroba oczywiście nie wyklucza zagranicznych wojaży, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że w innym klimacie i kraju, na skutek innych warunków może się pogorszyć stan zdrowia i powrócić mogą nieprzewidziane dolegliwości.

Jak wyjechać do sanatorium?

Wyjazdy do sanatoriów nadal są popularną formą poprawy zdrowia, kuracji a...

Krynica – Zdrój

Krynica-Zdrój to historyczne miasto, które istniało już przed 1547r. Jednak jego...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra