Noclegi na morzu

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych hoteli są hotele na morzu. Co to jest? Hotele na morzu to nic innego jak zacumowane do brzegu statki, które przerobione zostały na hotel. Nad polskim morzem mamy do dyspozycji kilka takich hoteli. Z uwagi na fakt, że jest to bardzo ciekawa forma zakwaterowania i dość oryginalna decydując się na nią należy się również liczyć ze sporymi kosztami. Hotele na morzu są zdecydowanie droższe niż tradycyjne hotele położone nad morzem. Cena noclegu w takim morskim hotelu wynosi ok. 150 – 400 zł za noc.

Przy czym cena uzależniona jest od standardu pokoju i okresu najmu. Tego rodzaju hotele nad polskim morzem nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach jednak z czasem będzie pojawiało się ich coraz więcej ponieważ coraz większe zainteresowanie takie hotele nad morzem budzą. Decydując się na kilkudniowy pobyt nad morzem warto pomyśleć o wynajęciu takiego pokoju, z pewnością będzie to spora atrakcja i ciekawe urozmaicenie od tradycyjnych form noclegu. Zwłaszcza, że na plażę z takiego hotelu jest bardzo blisko, a zatem nie trzeba się martwić o dojście do niej i codzienne, długie wyprawy na plażę.

 


Przy plaży najlepiej?


Wybierając nocleg nad morzem trzeba przede wszystkim brać pod uwagę odległość danego miejsca od plaży. Im bliżej plaży tym lepiej. W końcu to na plaży będziemy spędzać najwięcej czasu, a co za tym idzie dojście do niej nie powinno sprawiać większego kłopotu. Dlatego też szukając odpowiedniego hotelu nad morzem należy dokładnie sprawdzić jego położenie i czas w którym można dostać się na plażę.

Trzeba bowiem pamiętać, że idąc na plaże zabieramy ze sobą wiele rzeczy – zwłaszcza jeśli idziemy z dziećmi, a nie chcemy dojeżdżać do plaży taksówką czy samochodem lub tym bardziej komunikacją miejską ponieważ zepsuje to cały urok wakacji i wypoczynku. Tym bardziej jeśli będziemy musieli do plaży iść więcej niż 15 minut po kilku dniach zrobi się to bardzo uciążliwe. Wszystko to sprawia, że szukając hotelu nad morzem należy dopilnować, by znajdował się on w atrakcyjnym położeniu. Oczywiście im bliżej morza tym cena za nocleg wyższa jednak, aby podjąć odpowiednią decyzję trzeba sprawdzić czy faktycznie ceny te tak bardzo różnią się od siebie i czy warto akurat na tym zaoszczędzić. Zwłaszcza jeśli różnica w cenie będzie niewielka.

 

Atrakcje turystyczne...

Piwniczna – Zdrój to jedno z popularnych uzdrowisk, gdzie można pić wodę...

Bukowina Tatrzańska

Jednym z bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc jest Bukowina Tatrzańska...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra