Gdzie wypoczywać?

Wyjeżdżając nad morze należy zastanowić się czy chcemy wyjechać do mniejszej miejscowości czy może do większego miasta. Jest to ważne ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić sobie odpowiednią ilość rozrywek i zajęć dodatkowych, na wypadek gorszej pogody. Trzeba bowiem pamiętać, że im mniejsza miejscowość tym mniej atrakcji, a jedyna rozrywka ogranicza się do wyjść na plażę. Oczywiście w mniejszych miejscowościach jest również mniej ludzi, chociaż na chwilę obecną nie jest to regułą, zwłaszcza, że w sezonie wszystkie nadmorskie miejscowości są oblegane przez turystów i dużo trudniej jest znaleźć nocleg. Warto pamiętać również o tym, że w mniejszych miejscowościach mamy także mniejszy wybór hoteli i kwater, w których możemy wynająć pokój natomiast w większych miastach istnieje spora szansa, że wynajęty przez nas pokój czy zarezerwowany hotel będzie położony daleko od plaży, a co za tym idzie utrudni to nasze codzienne spacery na plażę. Dużą zaletą większych miast jest więcej opcji zastępczych dla plaży zatem jeśli podczas pobytu będzie deszczowo nie będzie skazani na siedzenie cały czas w pokoju hotelowym.

Może morze zimą?

Większość osób wyjeżdża nad morze latem. Jest to już pewien schemat wakacyjny – latem morze zimą góry. Jednak mało kto wie, że nad morzem można także ciekawie spędzać czas w innych porach roku, nie tylko latem, kiedy nad morzem jest najwięcej turystów, a ceny noclegów nad morzem są niebotycznie wysokie. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd nad morze zimą lub jesienią nie tylko spotkamy się z dużo niższymi cenami za nocleg czy za inne usługi, ale przede wszystkim będziemy mieli większą możliwość wyboru odpowiedniego miejsca noclegowego, nie będzie aż tylu ludzi, którzy utrudniają nam odpoczynek, a co więcej w innych porach roku morze jest lepsze dla zdrowia niż podczas gorącego lata.

Decydując się na wyjazd zimą czy jesienią musimy pamiętać jednak, by znaleźć hotel w większej miejscowości ponieważ wiele małych nadmorskich miejscowości otwarta jest jedynie latem, a co za tym idzie wielu właścicieli hoteli czy też kawiarni zamyka swoje usługi na zimę, przez co miasteczko może wyglądać na opuszczone i niezbyt przyjemne. Dlatego też decydując się na wyjazd nad morze zimą lepiej jest wyjechać do większego miasta, gdzie poza spacerami na plaży można skorzystać z innych atrakcji.

 

Bukowina Tatrzańska

Jednym z bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc jest Bukowina Tatrzańska...

Chory na wakacjach

Większość ubezpieczeń standardowych nie obejmuje leczenia chorób przewlekłych...

Zobacz także

Zapraszamy na sylwestra